Nasza kadra


 

Joanna Dąbrowska-Żurowska

 

 Witam serdecznie,

Jestem doktorantką na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuję się muzykoterapią i arteterapią. Jestem magistrem muzykologii, nauczycielem fortepianu i rytmiki.

Ukończyłam Muzykologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ze specjalnością nauczycielską, Wydział Instrumentalny o specjalności Fortepianu na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Studia Podyplomowe Arteterapii na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, a także kurs improwizacyjny-wprowadzający do muzykoterapii kreatywnej Nordoff-Robbins w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre, Education Departament w Londynie.

Ukończyłam również Studia Podyplomowe z zakresu Edukacji Przedszkolnej i Opieki nad Małym Dzieckiem, na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Od kilkunastu lat prowadzę cieszącę się sympatią zajęcia z zakresu rytmiki, fortepianu, umuzykalnienia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Współpracowałam z wieloma ośrodkami terapii, m.in ze „Stowrzyszeniem Na Tak” -  Warsztatem Terapii Zajęciowej "Krzemień", gdzie przez ośmiem lat prowadziłam zajęcia muzykoterapii z osobami dorosłymi o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. 
Prowadziłam także warsztaty muzykoterapii w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Amikus" oraz trzy cykle warsztatów muzykoterapeutycznych i arteterapeutycznych również w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Pobiedziskach, m.in. w ramach edycji projektu "Kolor życia".

Współpracuję także z Polskim Stowarzyszeniem Terapii Przez Sztukę w Lublinie oraz Polskim Towarzystwem Terapeutycznym w Ostrowie Wielkopolskim, dzięki któremu rekomendacji mogłam przeprowadzić warsztaty z muzykoterapii, choreoterapii i improwizacji muzycznej w ramach szkolenia dla pedagogów, terapeutów i nauczycieli w Gabinecie Pomocy Pedagogicznej i Arteterapii.
Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci ( 1-3- letnich), dzieci przedszkolnych, dzieci w wieku szkolnym, dla młodzieży, dorosłych, osób starszych, w tym także dla osób o zróżnicowanym stopniu niepełnosprawności: lekkim, umiarkowanym i głębokim.
Prowadziłam warsztaty dla dzieci, młodzieży, studentów, terapeutów z zakresu: muzykoterapii, arteterapii, choreoterapii i improwizacji muzycznej w Poznaniu, Mosinie, Gostyniu, Ostrowie Wielkopolskim i Pobiedziskach.
Uczestniczyłam czynnie i biernie w konferencjach krajowych (m.in we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu) oraz zagranicznych, m.in w 2010 roku brałam czynny udział w Muzykoterapeutycznym Kongresie Europejskim w hiszpańskim Cadiz, w 2014 roku w Światowym Kongresie Muzykoterapii w Krems an der Donau w Austrii.
Od niedawna przynależę do Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich. Stale dokształcam się w obranej specjalizacji przez udział w warsztatach z zakresu muzykoterapii i arteterapii. Obecnie piszę pracę doktorską z zakresu mojej wielkiej pasji, czyli muzykoterapii. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na zajęcia.

 

 

 

 

 

Szymon Żurowski

 

Witam,

Jestem absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyłem z wyróżnieniem. Brałem udział w Mistrzowskich Kursach Muzycznych m. in we Fromborku, Lehrte, Kozłówce. Moją specjalnością są skrzypce oraz instrumenty klawiszowe. Posiadam również podstawy gry na gitarze. 

Moje wykształcenie bazuje głównie na muzyce poważnej, jednak poza pasją do wielkich dzieł z tego gatunku, a w szczególności do muzyki symfonicznej, moje zainteresowania i doświadczenia muzyczne sięgają znacznie dalej. Od bardzo młodych lat moje zaangażowanie w rozwój artystyczny oparte jest także o działalność w wielu innych gatunkach muzycznych, w tym rozrywkowych. Od wielu lat uprawiam sztukę improwizacji (głównie na skrzypcach, lecz także na instrumentach klawiszowych). Dzięki posiadaniu dobrego słuchu oraz nabytym umiejętnościom z dużą łatwością potrafię dostosować się do każdego rodzaju muzyki bez konieczności korzystania z nut. Moją inspirację czerpię z tak wybitnych artystów jak Roby Lakatos, Stephane Grappelli, Oscar Peterson, Astor Piazzola. Potrafię aranżować oraz przetwarzać rozmaite utwory z gatunku zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej na wiele instrumentów w różnym stylu, a także komponować własne utwory. Wszelkim moim działaniom w tym zakresie zawsze towarzyszy pasja w poszukiwaniu jak najbogatszej, a jednocześnie jak najpiękniejszej harmonii.

Nie obca jest mi również rola prowadzącego zajęcia w grze na skrzypcach, instrumentach klawiszowych i gitarze z młodymi muzykami. Przekazując swoje doświadczenie mogłem zaobserwować pozytywne efekty swojej pracy. Jestem osobą pełną pasji, życzliwą i łatwo nawiązującą kontakty z ludźmi.

 

Wszystkie nasze kwalifikacje i zdobyte umiejętności potwierdzone są certyfikatami, dyplomami i zaświadczeniami, do wglądu w biurze firmy.